Bizden Haberler

Gebze Epoksi Uygulama Firması

Bizden Haberler

Gebze Epoksi Uygulama Firması bütün evlerde veya iş yerlerinde mutlaka özen gösterilerek dikkat edilmesi lazım olan gerekli meselelerden bir tanesidir. Yapılmış olan herhangi bir yeri aşındıran oraya zarar veren nedenlerden biri de su olmasıdır. Yapılar, doğal afetlerde veya hava durumunda günlük hayatta meydana gelebilecek her hangi oluşan su kaynaklarına maruz kalmasıdır. Bu felaketin önüne geçebilmek için, yapılmış olan herhangi bir alanı su ile felaket olacak şeylerin  önüne geçilmesine su yalıtım ismi verilmektedir. Yalıtıma verilen diğer bir isim ise izolasyondur. Bir diğer anlamıda su yalıtımdır; bir alanın kesinlikle su geçirmez olarak tasarlanması suya karşı güç gösterecek şekilde düzenlenen bir nevi tadilat yapımıdır. Su yalıtımının uygulanması gereken yerler; yapının toprak ile bağlantı göstere bilecek  duvarlarına, yapının temeline , suyun basma ihtimali olan tüm kısımlara ve ıslak kısımlara uygulanır.

Gebze Epoksi Uygulama Firması İnşaata  ya da yapılmış olan herhangi bir konuta  temas edecek olan  su, konutun temellerinde bulunan bütün demir olan kısımların oksitlenip paslanma olayı meydana gelir. Böyle bir olayın gerçekleşmesi beton olan tüm kıslara ciddi zararlar vererek zaman içerisinde aşınma çatlama gibi kötü sonuçlara yol açmaktadır. Bu bahsetmiş olduğumuz tüm kötü olay ve sonuçların önüne geçebilmenin tek bir yolu vardır oda su yalıtımıdır.  Su yalıtımının sağlamış olduğu avantajlar az değildir. Konutun inşaatın apartmanın güvenli olmasını sağlar ve bakteri küf’e benzer olayları önleyerek kişilere daha rahat ve güvende hissedebilecekleri bir ortam sağlar.

Gebze Epoksi Uygulama Firması Su yalıtımının seneler boyunca kullanılabilmesi için su yalıtım yaparken kullanılacak olan ürünlerin kaliteli olması bu özellikte önemli rol oynayan bir etkendir.  Kaliteli ürün tercih edilmesi gerçekten ömrü büyük derece de etkiler bu etki en az 15-20 yıl fazlalaştırır. Elbetteki kullanılacak olan ürün ile beraber dikkat edilmesi gereken başka etkenlerde vardır. su yalıtımı uygulanacak olan yerin hali hazırda ki durumu o alanın tamamı ile  kirden arındırılmış olması gibi ve elbetteki alanda çalışacak olan ekibin profesyonel olmasıdır.

 

Bizimle İletişime Geçin

We take processes apart, rethink, rebuild, and deliver them back working smarter than ever before.