Bizden Haberler

Epoksi Zemin Kaplama Yapan Firma Gebze

Bizden Haberler

Epoksi Zemin Kaplama Yapan Firma Gebze gün geçtikçe popüleritesini yükselten epoksi yüzey kaplama uygulamaları artık pek çok yerde insanların karşılarına çıkıyor. Zemin kaplama uygulamaları içeinde en dirençli ve şık uygulamalardan bir tanesi olan epoksi ile pek çok sorun hep birlikte çözülebilir. Bazı yerlerde hijyen sağması amacı ile bazı yerlerde ise dekoratif bir görünüşe ihtiyaç duyulur. Bazen ise bu iki özellik bir arada bulunabilir. Epoksi ikisinide sağlayan malzemelerden biridir. İşin bitmesi ile beraber katılaşan epoksi tam kurumasının tamamlanması ile beraber kullanışa sunulur.Epoksi zemin kaplama firmaları Gebze bölgesinde tüm yüzeyleriniz için epoksi kaplamayı sizlerle buluşturuyoruz.

 

Epoksi Zemin Uygulama Alanları

Epoksi Zemin Kaplama Yapan Firma Gebze epoksi yüzey genellikle alt katmanda olan zeminin yıpranmaması için kaplama malzemesi olarak kullanılır. Kullanım yüzeyi son derece büyüktür. İlk üretim tesisleri, avmler, depolar, çiftlikler, fabrikalar, santraller, hastaneler, okullar ve spor salonları gelir. Epoksi yüzeyinin seçilme sebeplerinin başında kimyasallara ve darbelere karşı dayanıklı olması gelir. Pislense bile basit halde temizlenir. Bu özelliğinden ötürü evlerde favori olmaya atanmıştır. Özellikle banyo ve lavabolar ile evlerin dış alanlarında kalan havuzlarda kullanılırlar. Canlıların yaşamına zarar vermemesinden kaynaklı olarak ise kullanım esnasında ürettiği bir başka olumlu yöndür.

 

Epoksi Uygulaması Yapılırken Dikkat Edilenler

Epoksi Zemin Kaplama Yapan Firma Gebze Epoksi işini uygulamadan önce yüzey hijyenik olmalıdır. Kir, pas, ve yağ gibi şeyler varsa onlar temizlenir. Zemnide pürüzlü yerler varsa düzeltilir. Tamamen düz yüzey varolana kadar epoksi işlemine geçilemez. Bu kademelerin bitmesinin ardından epoksi boya astarı atılır. Astar kuruduktan sonra ise ara kat çekilir. Sonra epoksi işi yapılır. Epoksinin bitmesi ile beraber zemin kuruması kalır. Kuruma vakti ısı şartlarına göre farklılık gösterebilir. Kurumanın bitmesinin sonrasında yüzey kullanıma hazırdır, tam kuruma bitmeden yüzeye temas edilmesi zarar gösterebilir. Epoksi zemin kaplama firmaları gebze sizler için tüm evreleri bitecek ve epoksi zemin kullanıma uygun hale geldiğinde bilgisini verecektir.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

We take processes apart, rethink, rebuild, and deliver them back working smarter than ever before.